Krajina u srcu - portal iz srca Krajine | kus.ba

Lider talijanskog nogometnog prvenstva Napoli pobijedio je na gostovanju Udinese 1-0 u susretu 14. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Pogodak odluke zabio je Jorginho u 33. minuti. Brazilac s talijanskom putovnicom je imao jedanaesterac, no njegov udarac je obranio Simone Scuffet. Ipak, Jorginho je ispravio pogrešku i odbijenu loptu pospremio u mrežu.

Genoa je pod vodstvom novog trenera Davidea Bellardinija i drugi susret u nizu ostvarila pozitivan rezultat. U prošlom kolu je pobijedila Crotone, a sada je zaustavila Romu odigravši 1-1. Gosti su poveli u 59. minuti golom Stephana El Shaarawyja, a izjednačio je Gianluca Lapadula iz kaznenog udarca u 70. minuti. Jedanaesterac je skrivio Daniele De Rossi koji je pritom zaradio crveni karton.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka izbilo je koškanje između Džeke i Izza koji su i tokom utakmice imali nekoliko verbalnih duela.